Проєкт Кокеші

Kokeshi

Ми розпочали черговий проєкт із Україно-Японської співпраці та культурного обміну.Він також ініційований небайдужим громадянином Японії, який переймається долею українців під час війни та робить свій вклад у допомогу. Пан Нумата – власник магазину, який досліджує та продає ляльок Кокеші в Японії, а також активно працює як фотограф.Він вивчає культуру ляльок Кокеші з культурної та японської етнічної точки зору.Останні два роки він дуже переймається і сумує через війну, розв’язану росією проти України. Він продає товари, пов’язані з Україною, і надсилає Україні гроші на допомогу.

Пан Нумата зацікавився арт-терапією, яку проводить медіа-хаб “Аніматорія” за підтримки благодійного фонду “Мир! Зроби це!”на базі інклюзивної бібліотеки, філії № 11. Він побачив можливість додати до нього елемент культурного обміну з Японією – проєкт “Кокеші”. Пан Нумата навіть передав до України свою колекцію Кокеші, яку довірив нашій волонтерці Саякі Акіямі, яка мешкає в Сумах.

Хоча цей проєкт іще не отримав своєї остаточної форми, ми сподіваємося передати дітям у часи війни частинку турботи від пана Нумати та частинку японської культури. Ми також плануємо створити освітні матеріали, які стануть містком між серцями та культурами Японії та України.

Перший майстер-клас із створення японської традиційної ляльки Кокеші уже пройшов в інклюзивній бібліотеці. (Детальніше за посиланням)

Відвідувачі бібліотеки, – молодь з інвалідністю, – під японський музичний супровід за мотивами традіційного дерев’яного мистецтва самостійно створювали власних ляльок Кокеші з паперу.

Метою цього майстер-класу було долучити учасників проєкту до надбань японської культури, яка надала велику підтримку Україні у цей нелегкий час.
Кожен з них створював власні дизайни, використвоуючи в якості мотиву традиційне японське ремісництво під назвою “Кокесі”.
А ляльки-обереги Кокеші виготовлені власноруч стали приємним подарунком бібліотеці від Саяки Акіями.

Традиційні Японські ляльки Кокеші вже потрапили до Інклюзивної бібліотеки, філія №11

Приватного музею “Причал Одіссея” котрий активно відвідують жителі та гості міста

Сумської міської галереї

Але проєкт на цьому не зупиняється. Ми плануємо познайомити іще більше сумчан із Японським мистецтвом та культурою, а також передати часточку тепла і підтримки від небайдужих японців, які дуже нам співчувають.

Проекти

Поділитися